Ana Sayfa » Ürünler » Gübre » Çim Gübre » Genta Yosun Önleyici Çim Gübresi 1 kg

Genta Yosun Önleyici Çim Gübresi 1 kg

Genta Yosun Önleyici Çim Gübresi 1 kg

30,00 

Çimlerde oluşan yosunlaşmayı Genta yosun önleyici çim gübresi ile önleyebilir, sağlıklı ve kaliteli yeşeren çim alanlara sahip olabilirsiniz.

Yosunlar, besin ve organik maddece fakir, drenajı iyi olmayan topraklarda, özellikle gölgesi bol alanlarda görülür; hava ve su geçirgenliği az, sıkışık yapılı topraklarda çimler sağlıklı gelişip, yayılamaz ve aralarında yosunların yerleşebileceği boşluklar bırakır.

Düşük azot ve yüksek demir sülfat çim alanın sağlamlaşmasına yardımcı olur. Yüksek demir oranı sayesinde yosun kontrolüne yardımcı olur. Sağlıklı ve ince çim görünümü sağlar.

Kullanım Zamanı: Ocak-Şubat-Mart-Eylül-Ekim-Kasım-Aralık. 

Markalar:Genta

Açıklama

Genta Yosun Önleyici Çim Gübresi 1 kg

Çimlerde oluşan yosunlaşmayı Genta yosun önleyici çim gübresi ile önleyebilir, sağlıklı ve kaliteli yeşeren çim alanlara sahip olabilirsiniz.

Çim içerisinde yosun oluşumları, düşük pH, sert toprak yüzeyi, rutubetli ve havasız, drenajı iyi olmayan bir toprak, yetersiz güneşlenme benzeri nedenler sonucu toprağın zayıflığına ve kötü yetiştirme koşullarına işaret eder.

Yosunlar, besin ve organik maddece fakir, drenajı iyi olmayan topraklarda, özellikle gölgesi bol alanlarda görülür; hava ve su geçirgenliği az, sıkışık yapılı topraklarda çimler sağlıklı gelişip, yayılamaz ve aralarında yosunların yerleşebileceği boşluklar bırakır.

Uzun vadede kesin bir sonuca ulaşabilmek için özellikle sahanın drenaj sorununu çözmeli, toprağın geçirgenliğini arttırmalısınız. Drenaj sorunu büyük ise köklü çözüm için profesyonel yardım almak gerekebilir.

Düşük azot ve yüksek demir sülfat çim alanın sağlamlaşmasına yardımcı olur. Yüksek demir oranı sayesinde yosun kontrolüne yardımcı olur. Sağlıklı ve ince çim görünümü sağlar.

Kullanım Zamanı: Ocak-Şubat-Mart-Eylül-Ekim-Kasım-Aralık. 

Nasıl Kullanılır?

Tavsiye edilen kullanım miktarı (doz) m²’ye 60 gramdır. Özellikle ilkbahar veya sonbahar aylarında kullanılmalıdır. Tercihen ıslak çimler üzerine m²’ye 1,5 ila 2 avuç besini eşit şekilde dağıtınız; eğer yosun yoğunluğu fazla ise kullanım dozunu 2 kat arttırınız.

Uygulamayı yosun oluşumu gözükmeyen yerler dahil tüm alana yapınız. Kuru havalarda uygulamadan 2 ile 3 gün önce çok az sulama yapınız.

Uygulamadan birkaç gün sonra ölen yosunların rengi siyaha dönüşecektir. Yosun artıklarını uygun bir tırmık veya tercihen özel çim bıçağı ile çimlere zarar vermeden dikkatlice kazıyarak çim alanını temizleyiniz.

Çim alanlarda yosunların ölmesiyle boşluklar oluşacaktır. Genta veya Vilmorin Tamir Onarım Çim Tohumu ile bu boş alanlara ekim yapıp hızlı bir onarım sağlayabilirsiniz.

Tekrar yosun oluşumu görürseniz birkaç ay sonra aynı uygulamayı tekrarlayınız. Çim harici diğer bitkilerde kullanmayınız. (1 avuç ürün yaklaşık 35 gramdır.)

Ürün %6 Azot, %55 Demir Sülfat içerir. Ürünü kullanırken eldiven kullanınız.

Ek bilgi

Ağırlık 1 kg

Yorumlar

Bu ürüne henüz yorum yapılmamış.

İlk yorum yapan siz olun

*

Aldığım Ürün Ne Zaman Teslim Edilir?

Normal şartlar altında, İstanbul içindeki teslimatlar kargoya verildikten sonra 24 saat içinde; İstanbul dışı teslimatlar ise (kargo firmasının bulunduğunuz il ve ilçeye taahhüt ettiği teslim süresine göre değişmekle birlikte) 2-3 gün içinde yapılır. Eğer ürün tedarik sürecinde herhangi bir sorun yaşanırsa, müşteri hizmetleri temsilcilerimiz e-posta yoluyla sizi bu durum hakkında bilgilendirir.

Adresime Yakın Kargo Şirketi Yok, Siparişimi Ne Zaman Teslim Alacağım?

Anlaşmalı olduğumuz kargo firması (MNG Kargo) genelde Türkiye’nin her yerine ürün teslimi yapmaktadır. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi yoksa, orası “mobil bölge” kapsamında değerlendirilir ve haftanın belli günlerinde ürün teslimi yapılır.

Siparişimin Kargoya Verildiğini Nasıl Anlarım?

bahcehavuz.net’dan aldığınız ürünler kargoya teslim edildiğinde, sistemimizde kayıtlı e-posta adresinize siparişinizle ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilir. Bu bilgilendirme yardımıyla ürün ya da ürünlerinizin kargoya ne zaman teslim edildiğini öğrenebilirsiniz.

Faturam Siparişimle Birlikte Teslim Edilmedi, Ne Yapmalıyım?

Eğer doğrudan tedarikçi firmalardan gönderilen ürünler sipariş ettiyseniz, bu ürünler size sadece sevk irsaliyesiyle ulaşacaktır. Teslimat sonrasında siparişinize ait faturanız tarafımızdan adresinize postayla gönderilir.

Kargo Teslimat Adresinde Beni Bulamazsa Ne Olur?

Birlikte çalıştığımız kargo firmaları eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonları bulunur. Kargo şubesi kolinizi 3 gün boyunca bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgiler doğrultusunda ulaşabilir ve teslimatla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kargo Ücretleri Nasıl Hesaplanıyor?

www.bahcehavuz.net'ten aldığınız ürünlerde kargo fiyatı il bazında sabittir. Türkiye'nin bütün illerinde sabit fiyat uygulanmaktadır. Her ürün kg/ds özelliklerine göre fiyatlandırılmaktadır. Ağırlık veya desi hesabında hangisi büyükse ona göre fiyat çıkartılmaktadır. Detaylı bilgi için bizi iletişim numaramızdan arayabilirsiniz.

Benzer Ürünler

 • Yıl boyu yoğun ve canlı renkli çim alanlar için özel olarak üretilmiş, kullanımı kolay çim besinidir.

  Dengeli NPK içeriğiyle çimlerin gelişimi için gerekli olan elementlere sahiptir.

  Azotça (N) içeriği sayesinde çimlerin hızlı büyümesini sağladığı gibi yeşil rengin canlılığını ve yoğunluğunu arttırır.

  Fosfor (P) kök sistemini geliştirir, çimlerin kuraklık ve ezilme direncini arttırır.

  Potasyum (K) bitkilerin beslenmesini sağlayarak hastalık ve zararlılara karşı direncini arttırır.

  Kullanım Zamanı: Tüm Yıl

  Kullanım Miktarı: 25-40 gr/m2  1 kutu 40 m2 çim alana yeterlidir.

 • Yaz ve kış dönemlerinde kullanıma uygun yüksek potasyum içeren NPK gübresidir.

  Ekstra potasyum hücre duvarlarının sertleştirilmesinde ve su düzenlenmesinde kullanılır.

  Aşırı sıcaklar ve aşırı soğuklardan önce kullanılarak çimin yıpranmasını ve stres koşullarını minimuma indirir.

   

  İçerdiği magnezyum ve demir çim renginin koyulaşmasını ve stres belirtilerinin ortadan kalkmasını sağlar.

  Kullanım Zamanı: Nisan-Mayıs-Ağustos-EylülEkimKasım

  Kullanım Miktarı: 25-40 gr/m2  1 kutu 40 m2 çim alana yeterlidir.

 • Rulo çim serimi,ara ekim veya ilk tohum ekimi aşamasında başlangıç gübresi olarak kullanılır.

  İçerdiği yüksek fosfor sayesinde iyi bir kök gelişimini ve kardeşlenmeyi teşvik eder.

  Besin maddelerinin salınımı yeni çim alanının gereksinimlerine uygundur.

  Zarar görmüş çim alanlarında onarım ve yeniden yapılandırmada kullanıma uygundur.

  Kullanım Zamanı: Mart-Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül

  Kullanım Miktarı: 25-40 gr/m2  1 kutu 40 m2 çim alana yeterlidir.

 • Sonbahar ve kış kullanımına uygundur. Düşük azot ve yüksek potasyum çim alanın sağlamlaşmasına yardımcı olur.

  Yüksek demir oranı sayesinde yosun kontrolüne yardımcı olur. Sağlıklı ve ince çim görünümü sağlar.

  Kullanım Zamanı: Ocak-Şubat-Mart-Eylül-Ekim-Kasım-Aralık

  Uygulama Dozajı: 30-35 gr/m2 1 torba 714-833 m2 alana uygulanabilir.