Ana Sayfa » Ürünler » Havuz Ürünleri » Havuz Isıtma Sistemleri » Plakalı Havuz Isı Eşanjörü 100-500 m3

Plakalı Havuz Isı Eşanjörü 100-500 m3

Plakalı Havuz Isı Eşanjörü 100-500 m3

(1 müşteri incelemesi)

3.425,81 

Plakalı havuz ısı eşanjörü. 100-500 m3 su hacmine sahip havuzlar için. Plaka sayısı isteğe bağlı olarak arttırılabilir.

Az yer kaplar, verimli ve ekonomiktir.

Tıkanma ve kirlenme durumlarında kolaylıkla temizlenir.

Ömrünü tamamlamış plakalar yenileriyle kolaylıkla değiştirilebilir.

Verimli olduklarından fiyatları ucuzdur.

Contaların dışında kalan alan, içinde kalan alana göre çok küçük olduğundan istenmeyen ısı kayıpları çok azdır.

Havuz Hacmine Göre Seçim Yapınız

Temizle

Açıklama

Plakalı Havuz Eşanjörü 100-500 m3

– Az yer kaplar, verimli ve ekonomiktir. – Tıkanma ve kirlenme durumlarında kolaylıkla temizlenir. – Kapasite arttırmak gerektiğinde yeni plakalar ilave edilebilir. – Ömrünü tamamlamış plakalar yenileriyle kolaylıkla değiştirilebilir. – Verimli olduklarından fiyatları ucuzdur. – Sistemde kullanılan akışkan miktarı az olduğundan kullanılan pompa ve donanımlar da düşük kapasitedir. Dolayısıyla sistemin çalışmasında daha az enerji bedeli ödenir. Contaların dışında kalan alan, içinde kalan alana göre çok küçük olduğundan istenmeyen ısı kayıpları çok azdır.

Bakım ve Montaj

Plakalı ısı eşanjörlerinde ne kadar önlem alınırsa alınsın belirli bir kullanım süresi sonunda kireçlenme, kum çakıl gibi tortu parçaları ve çeşitli organik maddelerle içleri dolar. Akışkanın geçişi zorlaşır ve basınç kayıpları artar. Isı değişim plakaları üzerine yapışan bu maddeler ısı iletim katsayısının ve basıncın düşmesine neden olur. Dolayısıyla başlangıçta hesaplanan değerlerin elde edilmesi mümkün olmaz. Plakalı ısı eşanjörlerinde gerekli bakım ve temizlik işlemlerinin yapılmasıyla ilk hesaplanan değerlere tekrar ulaşmak mümkündür. Bunun için yapılacak işlemler aşağıda sıralanmıştır.

– Eşanjörlerin giriş ve çıkışlarındaki vanalar kapatılarak eşanjör sökülür.

– Sökme işleminden önce herhangi bir kazaya neden olmamak için sıcaklığın düşmesi beklenir.

– Eşanjöre ters yönden basınçlı su veya temizleme sıvısı verilerek eşanjör içindeki istenmeyen yabancı maddeler temizlenir.

– Bu işlem yeterli olmadığından bağlantı saplamaları sökülerek plakalar ayrılır. Ayrılan plakalar üzerinde biriken tortu ve kireç yumuşak bir fırça ile temizlenir. Bu işlemden önce gerekli ise ısı değişim plakaları çeşitli temizlik maddeleri içinde bekletilerek biriken maddelerin fırça ile uzaklaştırılması kolaylaştırılabilir.

– Eşanjörün tekrar toplanmasından önce ısı değişim plakaları ve contaların temiz ve hasarsız olduğu kontrol edilmelidir.

– Hasarlı ve ömrünü doldurmuş conta ve ısı değişim plakaları yenileri ile değiştirilmelidir.

– Bağlantı saplamaları sıkılmaya başlamadan önce ısı değişim plakaların ve contalarının düzgün yerleşip yerleşmediğine ve paralelliğine dikkat edilmelidir.

– Bağlantı saplamaları gelişi güzel bir şekilde sıkılmamalı, sıkma işlemi dengeli bir şekilde kademeler halinde uygun sıkma ölçüsüne kadar yapılmalıdır.

– Ölçüsüne getirilen eşanjörde sızdırmazlık sağlanmamışsa sonuç elde edilinceye kadar sıkılmaya devam edilmelidir.

– Sıkma işlemi bittiğinde ısı plakalarının görünümü bal peteği biçiminde olacaktır.

Ek bilgi

Havuz Kapasitesi

100 m3, 125 m3, 15 m3, 150 m3, 175 m3, 20 m3, 200 m3, 250 m3, 30 m3, 40 m3, 400 m3, 50 m3, 500 m3, 60 m3, 80 m3, 90 m3

1 yorum

  1. bahcehavuz.net

    Yüksek verimli havuz eşanjörleri. Kredi kartına 12 taksit imkanı ve İstanbul içi montaj hizmeti mevcuttur.

İnceleme ekle

*

Aldığım Ürün Ne Zaman Teslim Edilir?

Normal şartlar altında, İstanbul içindeki teslimatlar kargoya verildikten sonra 24 saat içinde; İstanbul dışı teslimatlar ise (kargo firmasının bulunduğunuz il ve ilçeye taahhüt ettiği teslim süresine göre değişmekle birlikte) 2-3 gün içinde yapılır. Eğer ürün tedarik sürecinde herhangi bir sorun yaşanırsa, müşteri hizmetleri temsilcilerimiz e-posta yoluyla sizi bu durum hakkında bilgilendirir.

Adresime Yakın Kargo Şirketi Yok, Siparişimi Ne Zaman Teslim Alacağım?

Anlaşmalı olduğumuz kargo firması (MNG Kargo) genelde Türkiye’nin her yerine ürün teslimi yapmaktadır. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi yoksa, orası “mobil bölge” kapsamında değerlendirilir ve haftanın belli günlerinde ürün teslimi yapılır.

Siparişimin Kargoya Verildiğini Nasıl Anlarım?

bahcehavuz.net’dan aldığınız ürünler kargoya teslim edildiğinde, sistemimizde kayıtlı e-posta adresinize siparişinizle ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilir. Bu bilgilendirme yardımıyla ürün ya da ürünlerinizin kargoya ne zaman teslim edildiğini öğrenebilirsiniz.

Faturam Siparişimle Birlikte Teslim Edilmedi, Ne Yapmalıyım?

Eğer doğrudan tedarikçi firmalardan gönderilen ürünler sipariş ettiyseniz, bu ürünler size sadece sevk irsaliyesiyle ulaşacaktır. Teslimat sonrasında siparişinize ait faturanız tarafımızdan adresinize postayla gönderilir.

Kargo Teslimat Adresinde Beni Bulamazsa Ne Olur?

Birlikte çalıştığımız kargo firmaları eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonları bulunur. Kargo şubesi kolinizi 3 gün boyunca bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgiler doğrultusunda ulaşabilir ve teslimatla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kargo Ücretleri Nasıl Hesaplanıyor?

www.bahcehavuz.net'ten aldığınız ürünlerde kargo fiyatı il bazında sabittir. Türkiye'nin bütün illerinde sabit fiyat uygulanmaktadır. Her ürün kg/ds özelliklerine göre fiyatlandırılmaktadır. Ağırlık veya desi hesabında hangisi büyükse ona göre fiyat çıkartılmaktadır. Detaylı bilgi için bizi iletişim numaramızdan arayabilirsiniz.

Benzer Ürünler