Ana Sayfa » Ürünler » Gübre » Yaprak Gübre » Genta Biototal Sıvı Hümik Asit Leonardit 1 lt

Genta Biototal Sıvı Hümik Asit Leonardit 1 lt

Genta Biototal Sıvı Hümik Asit Leonardit 1 lt

55,00 

Kargo Bedava

BIOTOTAL toprağın fiziksel kalitesini yükseltmekte, geçirgenliğini ve havalanma kabiliyetini arttırmaktadır. Ayrıca kaymak tabakası oluşumunu engelleyerek, bitki köklerinin temel gereksinimi olan havanın ve suyun toprak içerisinde rahatça dolaşmasını sağlamakta, kılcal köklerin kolaylıkla gelişmelerine imkân vermektedir. İçerisindeki karbonhidratlar sayesinde topraktaki faydalı bakterilerin yaşama ve çoğalmalarını teşvik etmektedir.

Açıklama

Genta Biototal Sıvı Hümik Asit Leonardit 1 lt

TOPRAK YAPISI ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

BIOTOTAL toprağın fiziksel kalitesini yükseltmekte, geçirgenliğini ve havalanma kabiliyetini arttırmaktadır. Ayrıca kaymak tabakası oluşumunu engelleyerek, bitki köklerinin temel gereksinimi olan havanın ve suyun toprak içerisinde rahatça dolaşmasını sağlamakta, kılcal köklerin kolaylıkla gelişmelerine imkân vermektedir. İçerisindeki karbonhidratlar sayesinde topraktaki faydalı bakterilerin yaşama ve çoğalmalarını teşvik etmektedir.

BİTKİ YAPISI ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

Bitkilerin gereksinim duydukları birçok besin maddesi toprakta birbirlerini tutmakta ve bitkilere yarayışlı hale gelememektedir. BIOTOTAL toprak yapısı üzerindeki olumlu etkileri sayesinde bitkilerin kök sistemlerinin kolayca gelişmesini sağlamakta, topraktaki bloke vaziyette bulunan besin maddelerinin bitkiler tarafından alınmalarını teşvik etmekte, sağlıklı bir beslenmenin yolunu açmaktadır. Böylece beklenen, yüksek verimli ve kaliteli ürün elde edilmektedir. BIOTOTAL üründeki kuru madde oranını arttırarak, nakliyeye direnç sağlamakta ve raf ömrünü uzatmaktadır.

MAKRO VE MİKRO ELEMENTLERİN ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

Ülkemiz topraklarının çoğunluğundaki yüksek pH değerleri ve Kalsiyum (Ca) varlığı bitkilerin gerekli besinleri yani gübreleri almalarını engeller. Özellikle fosfatlar kalsiyum ile birleşerek bitkinin kullanmadığı kalsiyum fosfat moleküllerini oluştururlar.

BIOTOTAL içerdiği hümik asitler sayesinde bitki tarafından kolayca alınabilen hümofosfatları oluşturarak topraktaki tuzlanmayı engellemekte, bitkilerin beslenmelerini dengelemektedir. İçerdiği fülvik asitler sayesinde yüksek pH’ larda bile Demir (Fe) moleküllerini çözülmüş vaziyette tutabilmekte, bu sayede tüm kloroz (mineral eksikliği) sorunlarının çözümünde çok önemli rol oynamaktadır. Fülvik asitler mikro elementler ile birleşerek bitkiler tarafından kullanıma hazır çözünük bileşikler meydana getirip, bu elementlerin kalkerler tarafından etkisiz kılınmasını engellemektedir.

Garanti Edilen İçerik (w/w): Toplam (Hümik + Fülvik) Asit: %15 Organik Madde: %15 Suda Çözünür Potasyum Oksit (K2O): %3 pH: 8-10 Üretimde Kullanılan Hammadde: Leonardit

Uygulama Yeri-Şekli-Zamanı-Dozu: Yapraktan Buğday : Bitkinin 3-5 yapraklı olduğu dönemde: 150 cc / da Kardeşlenme Evresinde (Ot ilacıyla birlikte): 200 cc / da Meyveler: Sürgün Gelişim Döneminde:100-150 cc / da Pancar: Tohum Ekimi Öncesi veya Çıkış Öncesi: 500-1000 cc / da İlk Sulama Zamanında: 400-600 cc / da Havuç: Tohum Ekimi Öncesi veya Çıkış Öncesi: 500-1000 cc /da Çıkıştan 1 ay sonra: 250 cc /da 2.uygulamadan 1 ay sonra: 250 cc /da Patates: Tohum Ekim Sonrası, Çıkış öncesi: 300-600 cc /da Bitkinin 4 – 6 yaprak Devresinde: 300-600 cc / da Marul: Tohum Ekim Sonrası, Çıkış Öncesi: 500 cc /da Çıkıştan 15 gün sonra: 250 cc /da 2.Uygulamadan 15 gün sonra: 250 cc / da Tarla Bitkileri : Yapraktan: Gelişme Dönemi Boyunca: 150-200 cc/100 lt  4 veya 5 uygulama Sulama Suyu ile Tabandan : Fide Dikiminden 15 gün sonra: 2 lt/da İki hafta ara ile 4 veya 5 uygulama: 1 lt/da

Ek bilgi

Ağırlık 1 kg

yorumlar

Bu ürüne henüz yorum yapılmamış.

İlk yorum yapan siz olun

*

Aldığım Ürün Ne Zaman Teslim Edilir?

Normal şartlar altında, İstanbul içindeki teslimatlar kargoya verildikten sonra 24 saat içinde; İstanbul dışı teslimatlar ise (kargo firmasının bulunduğunuz il ve ilçeye taahhüt ettiği teslim süresine göre değişmekle birlikte) 2-3 gün içinde yapılır. Eğer ürün tedarik sürecinde herhangi bir sorun yaşanırsa, müşteri hizmetleri temsilcilerimiz e-posta yoluyla sizi bu durum hakkında bilgilendirir.

Adresime Yakın Kargo Şirketi Yok, Siparişimi Ne Zaman Teslim Alacağım?

Anlaşmalı olduğumuz kargo firması (MNG Kargo) genelde Türkiye’nin her yerine ürün teslimi yapmaktadır. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi yoksa, orası “mobil bölge” kapsamında değerlendirilir ve haftanın belli günlerinde ürün teslimi yapılır.

Siparişimin Kargoya Verildiğini Nasıl Anlarım?

bahcehavuz.net’dan aldığınız ürünler kargoya teslim edildiğinde, sistemimizde kayıtlı e-posta adresinize siparişinizle ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilir. Bu bilgilendirme yardımıyla ürün ya da ürünlerinizin kargoya ne zaman teslim edildiğini öğrenebilirsiniz.

Faturam Siparişimle Birlikte Teslim Edilmedi, Ne Yapmalıyım?

Eğer doğrudan tedarikçi firmalardan gönderilen ürünler sipariş ettiyseniz, bu ürünler size sadece sevk irsaliyesiyle ulaşacaktır. Teslimat sonrasında siparişinize ait faturanız tarafımızdan adresinize postayla gönderilir.

Kargo Teslimat Adresinde Beni Bulamazsa Ne Olur?

Birlikte çalıştığımız kargo firmaları eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonları bulunur. Kargo şubesi kolinizi 3 gün boyunca bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgiler doğrultusunda ulaşabilir ve teslimatla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kargo Ücretleri Nasıl Hesaplanıyor?

www.bahcehavuz.net'ten aldığınız ürünlerde kargo fiyatı il bazında sabittir. Türkiye'nin bütün illerinde sabit fiyat uygulanmaktadır. Her ürün kg/ds özelliklerine göre fiyatlandırılmaktadır. Ağırlık veya desi hesabında hangisi büyükse ona göre fiyat çıkartılmaktadır. Detaylı bilgi için bizi iletişim numaramızdan arayabilirsiniz.

Benzer Ürünler